Piedāvājam plašāku ieskatu Rīgas atklātā čempionāta florbolā aizvadītās nedēļas aktualitātēs.

Blicei sestais zaudējums pēc kārtas

Diezgan rezultatīvi sākās šī nedēļa Rīgas atklātajā čempionātā florbolā ar spēli starp “RF Blice” un “BRGD/OC Limbaži” komandām. Spēle noslēdzās par labu viesiem “BRGD” komandai ar rezultātu 15:10. Lielo pārsvaru “BRGD” komanda jau ieguva pirmajā spēles trešdaļā, kas tika uzvarēta ar rezultātu 8:3. Otrais periods arī padevās veiksmīgāks “BRGD” komandai – 5:1, kopumā 13:4. Trešajā periodā “RF Blice” sāka rādīt savādāku florbolu un noslēdza par labu sev spēles trešo periodu ar rezultātu 6:2. Bet bija jau par vēlu, jo rezultāts kopumā 15:10 “BRGD” labā. Rezultatīvākie “BRGD” komandā bija Raitis Ozols ar sešiem punktiem (3+3) un Adrians Mihailovs ar pieciem punktiem (4+1). Tikmēr mājinieku rindās labu spēli aizvadīja Edijs Sāvičs, kuram pieci punkti (2+3), tāpat labi nospēlēja Kristaps Jokums, kuram četri vārti šajā spēlē. Šobrīd “BRGD” komanda ar izcīnītiem 35 punktiem ieņem trešo vietu RAČF, kamēr “RF Blice” ar sešiem zaudējumiem pēc kārtas astoņās spēlēs ierindojas 12.vietā ar izcīnītiem 10 punktiem.

Alvis Dāle nokārto Ikšķilei uzvaru

Pie sestās uzvaras pēc kārtas šosezon tikusi “FK Ikšķile” komanda, kas šajā nedēļa pārspēja “FK Jūrmala” komandu ar rezultātu 7:6. Labu spēli Ikšķiles rindās aizvadīja Alvis Dāle, kuram šajā spēlē pieci punkti (2+3). Vēl spēles trešajā periodā Ikšķile bija pārliecinoši vadībā ar 6:3. Jūrmalnieki ar trīs bezatbildes vārtiem trešā perioda pusē izlīdzināja rezultātu – 6:6. 2.minūtes līdz spēles beigām par uzvaru Ikšķiles komandai parūpējās Raimonds Zemzāle, kas atnesa Ikšķilei sesto uzvaru šosezon. Par labāko spēlētāju “FK Ikšķile” rindās tika atzīts vārtsargs Valdis Ozoliņš, kurš tika galā 32 metieniem. Viesu rindās labākā spēlētāja balvu saņēma Mārtiņš Brigmanis, kuram šajā spēlē četri punkti (2+2). “FK Ikšķile” turnīra tabulā ar izcīnītiem 30 punktiem ieņem 6.pozīciju, tikmēr jūrmalnieki ar 10 punktiem atrodas 9.vietā.

“Labi Būs” pārliecinoši sagrauj Oligarhus

Pie nedēļas lielākās uzvaras tikusi “Labi Būs” komanda, kas pārliecinoši sagrāva “Oligarhi” komandu ar rezultātu 24:6. Pirmajos divos periodos “Labi Būs” komanda iemeta 10 vārtus, kamēr “Oligarhi” tikai trīs. Trešais periods bija mierīgākais šajā spēlē, tas noslēdzās 4:3, bet nu kopumā pārliecinoši dominēja “Labi Būs” vīri ar rezultātu 24:6. Abas komandas sastāvos bija maz spēlētāju, pat nesanāca divas maiņas abām vienībām. “Labi Būs” komandā pārliecinoši ar punktiem dominēja Pēteris Freimanis – 12 punkti, Edgars Zeidlers – 9 punkti, Arnis Ševeļkovs – 9 punkti un Edmunds Lauva – 7 punkti. Labu spēli “Oligarhi” komandā aizvadīja jaunais Haralds Kalniņš kuram četri punkti šajā spēlē. “Labi Būs” šosezon turpina spēlēt bez zaudējumiem, ar 39 punktiem viņi ieņem otro vietu RAČF, priekšā tikai “FBK Baloži” ar 45 punktiem.

“Veču Lauks” tiek pie otrās uzvaras sezonā

Pie otrās uzvaras šajā sezonā tikusi “Veču Lauks” komanda, kas viesos ar rezultātu 8:5 uzvarēja “FK Marvelous” komandu. Pēc pirmajiem diviem spēles periodiem vadība piederēja mājiniekiem ar rezultātu 4:3. Trešais periods bija “Veču Lauks” periods. Tika gūti veseli pieci vārti, kas deva uzvaru “Veču Lauks” komandai beigās - 8:5. Noteikti var uzsvērt Haralda Vanaga sniegumu, kuram šajā spēlē četri punkti (2+2). Tā bija otrā uzvara šajā sezonā “Veču Lauks” komandai 9 spēlēs.   “Veču Lauks” ar izcīnītiem 10 punktiem šobrīd atrodas 13.vietā, kamēr “FK Marvelous” ar pieciem punktiem ir pirmspēdējie.

“FK Carnikava” turpina pārliecinoši

Pārliecinošu uzvaru aizvadītajā nedēļā aizvadīja “FK Carnikava” florbolisti, kas viesos pārspēja “Armijas Florbola klubs” ar rezultātu 14:4. Lielais pārsvars tika iegūts pirmajā periodā, kas noslēdzās 9:1. Interesanti, ka otro spēles periodu uzvarēja “AFK” komanda ar rezultātu 2:0. Trešajā spēles periodā “FK Carnikava” palielināja pārsvaru un beigās izcīnīja uzvaru ar 14:4. Rezultatīvākie “FK Carnikava” komandā bija Dēvids Osītis ar pieciem punktiem (2+3), Jānis Boroduška ar četriem punktiem (2+2), Jēkabs Krists Vīmanis ar četriem punktiem (4+0) un Rūdolfs Pētersons ar četriem punktiem (2+2). Pētersonam Latvijas florbola savienības mājaslapā parādās, ka viņam trīs punkti šajā spēlē, lai gan bija skaidri redzams, ka Pētersons atdeva divas piespēles šajā spēlē nevis vienu. “FK Carnikava” ar 31 punktu astoņās spēlēs ieņem 4.vietu RAČF.

“FK JeNo-2” saspringtā cīņā pieveic Lauvas

Saspringta spēle šajā nedēļa izvērtās ceturtdienas vakarā, savā starpā tiekoties Rīgas “Lauvas” un “FK JeNo-2” komandām. Pēc pirmā perioda vadībā atradās Lauvas ar rezultātu 4:3. Tikmēr otrajā spēles periodā vadība bija “JeNo-2” komandai 3:2. Pēc diviem spēles periodiem rezultāts bija 6:6. Trešajā periodā “JeNo-2” komandai izdevās uzvarēt tieši ar tādu pašu periodu kā otro 3:2. Visā spēlē kopumā jelgavnieki varēja svinēt uzvaru ar rezultātu 9:8. Par labāko spēlētāju Lauvu rindās tika atzīts vārtsargs Sandis Vidovskis, kuram šajā spēlē 32 atvairīti metieni un divas rezultatīvas piespēles. Interesanti, ka Vidovskim šī jau ir trešā rezultatīvā piespēle četrās spēlēs, kas priekš vārtsarga ir ļoti neierasti. Labākā spēlētāja balvu “JeNo-2” komandā saņēma Raivo Āns, kuram divi vārtu guvumi šajā spēlē. “JeNo-2” ar 25 punktiem atrodas šobrīd 7.vietā, kamēr “Lauvas” ar 9 punktiem 14.vietā.

Rezultatīvā līderu cīņā uzvaru pēdējā sekundē izcīna “FBK Baloži”

Noteikti par nedēļas aizraujošāko spēli parūpējās divas līderu vienības “FBK Baloži” un “RTU/Rockets-2”  komandas. Spēle noslēdzās ļoti rezultatīvi 14:13 par labu Baložu vienībai. Spēles pirmais periods noslēdzās par labu rīdziniekiem 4:3. Otro periodu labāk aizvadīja Baložu komandai 6:3. Kopumā pēc diviem spēlētiem periodiem rezultāts bija 9:7 par labu “FBK Baloži” komandai. Trešajā periodā 49 sekundes līdz spēles beigām atspēlējās “RTU/Rockets” komanda – 13:13. Viss spēles liktenis tika noteikts spēles pašā pēdējā sekundē, kad Emīls Šveicars raidīja bumbiņu vārtos, atnesot savai komandai ar rezultātu 14:13. Rezultatīvākie “FBK Baloži” komandā ar pieciem punktiem bija Ingmārs Lapčinskis (1+4) un uzvaras vārtu autors Emīls Šveicars (2+3). Tikmēr viesu rindās kārtējo rezultatīvo spēli aizvadīja Rainers Miķelsons, šoreiz 9 punkti (6+3), tāpat rezultatīva spēle Renāram Preijeram – 7 punkti. “FBK Baloži” turpina sezonu bez zaudētām spēlēm un punktiem, kad dod pirmo vietu turnīra tabulā. “RTU/Rockets 2” 5.vieta turnīra tabulā.

“DTG” ceturtais panākums šosezon

Nedēļas noslēdzošajā spēlē tikās “NND” un “DTG” komandas. Jāņa Gožas un Kristapa Vērdiņa  vadītie “NND” piekāpās “DTG” komandai ar rezultātu 2:6. Spēles liktenis tika izšķirts otrajā periodā, kad “DTG” iemeta trīs vārtus, kad iedeva pārsvaru 5:1. Kopumā 6:2. Par labāko spēlētāju “DTG” vienībā atzina vārtsargu Jāni Pīgozni, bet mājinieku rindās labākā spēlētāja balvu saņēma Mārtiņš Veiss, kurš atzīmējās ar saviem pirmajiem vārtiem RAČF. “DTG” vienība ar 20 punktiem ieņem šobrīd astoto vietu RAČF.