Piedāvājam plašāku ieskatu Rīgas atklātā čempionāta florbolā aizvadītās nedēļas aktualitātēs.

Šipkins ar sauso spēli kaldina “BRGD” uzvaru

Nedēļas pirmajā spēlē uzvaru izdevās izcīnīt “BRGD/OC Limbaži” komandai, kas spēlējot. Izbraukumā pārspēja “JagerTeam” ar rezultātu 5:0. Spēles pirmais periods aizritēja mierīgā ritējumā, bez vārtu neizšķirts – 0:0. Otrajā periodā tika gūti vieni vārti, precīzs bija Sandis Venēvics, kurš šosezon pārstāv “BRGD” vienību kā laukuma spēlētājs. Otrais periods noslēdzās ar “BRGD” komandas vienu vārtu pārsvaru. Izšķirošajā spēles trešdaļā var teikt “JagerTeam” salūza, nopelnot noraidījumu perioda sākumā,  kas salauza spēli. Pusotras minūtes laikā divus vārtus izdevās gūt Bertenam Kalējam, panākot jau 3:0 uz tablo. 10.minūtes vēlāk Kalējs iemeta arī savu trešo golu šajā spēlē, tādējādi nokārtojot sev Hat-trick spēlē. Spēles punktu pielika Arnis Liparts gūstot “BRGD” Piektos vārtus. Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Andis Stafeckis “JagerTeam” sastāvā un Bertams Kalējs “BRGD” satāvā. “BRGD” vienības vārtsargs Markuss Šipkins tika galā ar 17 metieniem šajā spēlē, tādējādi nokārtojot sev sauso uzvaru.

“JeNo-2” sezonas pirmais panākums

Pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnīja “JeNo-2” komanda, kas savā laukumā pārspēja “RF Blice” ar rezultātu 8:5. Spēles pirmo periodu aktīvāk iesāka mājinieki, gūstot trīs bez atbildes vārtus un atrodoties pēc spēlētām 10.minūtēm vadībā 3:0. Pirmā perioda turpinājumā Blices vienība atspēlēja divus vārtus, abus vārtus gūstot Mairim Lukovskim. Pēc pirmā perioda 3:2 – Jelgavnieku labā. Otrā perioda sākumā “JeNo-2” vienība guva ātrus vārtus panākot 4:2, precīzam esot Akselam Indrijaitim. Turpinājumā abas vienības apmanījās ar vārtu guvumiem, sākumā 3:4 panāca Blices spēlētājs Kārlis Zaremba, bet dažas sekundes vēlāk Jelgavnieki atkal atguva divu vārtu pārsvaru. Otrā perioda beigās vēl Jelgavnieki iemeta sestos vārtus panākot 6:3. Trešā perioda sākumā atkal abas vienības apmainījās ar vārtu guvumiem dažu sekunžu laikā, kas uz tablo jau rādīja 7:4. Turpinājumā spēlējot mazākumā Blice panāca 5:7, palicis bija spēlēt četras minūtes. Uz pozitīvu galotni Blice varēja cerēt, jo jelgavnieki vēl nopelnīja noraidījumu trīs minūtes līdz spēles beigām. Tomēr vairākumā rīdziniekiem nekas neizdevās un tika vēl zaudēti vārti spēlējot vairākumā, kas nozīmēja, ka uzvaru šajā spēlē izcīnījusi “JeNo-2” komanda. Par labāko spēlētāju mājinieku rindās tika atzīts Dāvis Čiekurs, bet rīdzinieku rindās labākais bija divu vārtu autors Mairis Lukovskis.

Freimanis ar 7 punktiem atnes “Labi Būs” kārtējo panākumu

Sezonas trešo uzvaru izcīnīja “Labi Būs” vienība šajā nedēļā, kas izbraukumā pārspēja “FK Optibet/Marvelous” vienību ar rezultātu 13:5. Spēli aktīvāk iesāka viesi, gūstot četrus vārtus un atrodoties 4:0 vadībā. Turpinājumā dažu minūšu laikā  “FK Marvelous” vienība atguva divus vārtus, bet perioda beigās “Labi Būs” guva vēl vienus vārtus un noslēdza spēles pirmo periodu pozitīvi sev 5:2. Otrajā periodā “Labi būs” turpināja dominēt uz “FK Marvelous” vārtiem, tika gūti divi vārti perioda vidū, rezultāts bija kļuvis 7:2 jau. Periods noslēdzās 9:3 “Labi Būs” labā. Trešais periods atkal aizgāja neizsteiksmīgi mājiniekiem ,jo viesi guva trīs bezatbildes vārtus panākot 12:3. Spēle noslēdzās 13:5 “Labi Būs” labā, neskatoties uz to, ka viesi bija 9 cilvēku sastāvā, katrs atzīmējās ar diezgan rezultatīvu sniegumu. Edgaram Zeidleram šajā spēlē pieci punkti (3+2), bet ar veseliem 7 punktiem atzīmējās Arnis Freimanis (4+3).

Ikšķile trešajā periodā parāda raksturu un apspēlē Lauvas

Pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnīja “FK Ikšķile” florbolisti, kas pārspēja Rīgas “Lauvas” florbolistus ar rezultātu 12:7. Ikšķiles florbolisti spēles trešajā periodā guva septiņus bezatbildes vārtus, kas ļāva uzvarēt šo spēli. Spēli aktīvāk iesāka viesi no Ikšķiles gūstot vārtus jau 35.sekundē, precīzam esot Kristapam Vidzim. Spēles turpinājumā Lauvām izdevās izlīdzināt rezultātu, 1:1 panāca Lauvu rezultatīvākais spēlētājs Daniels Ģederts. Vēlāk Ikšķilei izdevās gūt divus vārtus un izvirzoties vadībā šajā spēlē 3:1. Ilgi Lauvas nebija iedzinējos, jo 3:3 dažu minūšu laikā panāca jaunais Aksels Leonovs un pirmo vārtu autors Daniels Ģederts. Periodu uz pozitīvas nots izdevās noslēgt Ikšķiles florbolistiem, Toms Dāle panāca 4:3 savas komandas labā. Otrais periods aizritēja par labu Rīgas Lauvām, ar diviem vārtu guvumiem izcēlās jaunais Rainers Zvaigzne, tāpat divus vārtus iemeta Daniels Ģederts, kopumā četri vārti viņam šajā spēlē. Pēc otrā perioda rezultāts bija 7:5 par labu Lauvām, atlika tikai nosargāt spēles trešo periodu. Trešais periods diemžēl Lauvām neizvērtās kā cerēts, jo tika zaudēti septiņi vārti pēc kārtas, kas noveda pie zaudējuma 7:12. Rezultatīvākie spēlētāji Ikšķiles rindās bija Raimonds Zemzāle un Mārtiņš Vilks, abiem pa pieciem punktiem. Par labāko spēlētāju Lauvu vienībā atzina jauno Danu Dubrovski, kurš šajā spēlē atzīmējās ar četrām soda minūtēm.

Citās nedēļas spēlēs “RTU/ROCKETS-2” pārspēja “Oligarhi” vienību ar rezultātu 16:6, ar septiņiem punktiem “Rockets” rindās izceļoties Raineram Miķelsonam (6+1). Bez zaudējumiem turpina spēlēt “FBK Baloži”, kas pārspēja “DTG” vienību ar rezultātu 8:6, tikmēr pie pirmā panākuma RAČF tika jaunizveidotā vienība “Veču Lauks”, pārspējot “NND” komandu ar rezultātu 8:6.

No nākamās nedēļas RAČF iesaistīsies “FK Jūrmala” komanda, kas iepriekš nav spēlējusi RAČF. Šobrīd nav skaidrības par Armijas florbola kluba dalību RAČF.